NASI UCZNIOWIE W ŚWIECIE ROBOTÓW

22 lutego 2021 roku  w ramach innowacji pedagogicznej „Robotyka na co dzień”  w naszej szkole odbyło się kolejne spotkanie, podczas którego zostały zaprezentowane roboty z serii EV3.

W spotkaniu  uczestniczyły klasy 1-3, natomiast zdalnie niektóre klasy starsze. Uczniowie zapoznali  się z robotami: GyroBoy, Scorpion, Elephant, Trójkołowa wyścigówka. Pokazy bardzo spodobały się najmłodszym uczniom, dlatego już nie mogą się doczekać, kiedy będą mogli się zapisać na zajęcia ROBOTYKI.

Zajęcia te odbywają się w naszej szkole w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 3-5 i klasy 6. Na zajęciach ROBOTYKI uczniowie samodzielnie składają i programują  różnego typu roboty, zaczynając od Ozobotów, Photonów, WeDo1, WeDo2, kończąc na Jimi i EV3.