NASTOLETNIA DEPRESJA

NASTOLETNIA DEPRESJA – kampania Forum Przeciw Depresji

Szanowni Rodzice,

od kilku lat w Polsce funkcjonuje wiele organizacji, które w profesjonalny sposób pomagają  dzieciom i młodzieży w trudnych sytuacjach życiowych.

Większość wymienionych tutaj instytucji działa całodobowo i bezpłatnie. Można zadzwonić, wysłać SMS-a lub napisać maila.

Najważniejsze, żeby nie pozostać bezczynnym, ponieważ, jak wypowiedziała się pani  Ewa Ciepałowicz, organizatorka kampanii Forum Przeciw Depresji: Pierwszym krokiem w pomocy dzieciom i młodzieży w depresji jest wczesne uchwycenie niekiedy bardzo subtelnych sygnałów. Często jest to niemy krzyk o ratunek. (…) często  dzieci ze swoimi problemami są pozostawione same sobie. Od tego, czy ktoś je usłyszy, zależy ich zdrowie, a niekiedy i życie.

Grażyna Maćków

Więcej informacji na stronie:   https://forumprzeciwdepresji.pl/